برنامه ریزی با تو دو لیست

برنامه ریزی با تو دو لیست

تو دو لیست فانتزی پیتیکو

در دنیای پر مشغله ی امروز اهمیت برنامه ریزی و نوشتن لیست کارهای روزانه بر هیچکس پوشیده نیست. در واقع امروزه با وجود مشغله های زیاد و همچنین حواس پرتی های فراوانی که عصر ارتباطات و استفاده از وسایل الکترونیکی در زندگی روزمره ما ایجاد کرده اند، هر فردی برای اینکه بتواند وظایف و کارهای مهمِ روتین و روزمره خود را به موقع و با نظم و تمرکز انجام دهد، نیاز دارد که حتما لیست برنامه ها و کارهای خود را در جایی یادداشت کند. بعضی از افراد از وسایل الکترونیکی مانند موبایل و لپ تاپ و برنامه ها و اپلیکیشن های مخصوصی که برای این کار وجود دارد، برنامه ریزی روزانه خود را انجام می دهند و برخی دیگر هم نوشتن با قلم و کاغذ را ترجیح می دهند.

از آنجایی که ما در طول روز با انواع نوتیف ها و به نوعی حواس پرتی ها در وسایل الکترونیکی خود مواجه هستیم، ممکن است استفاده از ابزار های آنلاین برای برنامه ریزی روزانه خیلی موثر نباشند و خیلی تاثیری در منظم ساختن ما و کمک به افزایش بهره وری و تمرکز ما نداشته باشند، مگر اینکه اراده ای قوی داشته باشیم و واقعا به برنامه ریزی های خود پایبند باشیم. اما برنامه ریزی توسط کاغذ و قلم، چیز دیگریست و کمک بیشتری به افزایش تمرکز ما می کند. ما می توانیم به صورت ماهیانه، هفتگی و روزانه، برنامه و لیست کارها و اهداف خود را یاداشت کنیم. امروزه مدل های مختلفی از پلنرها و دفتر های برنامه ریزی با تنوع بسیار زیاد در انواع ابعاد و شکل و طرح و … توسط برند های مختلف تولید شده اند و در بازار موجود می باشند، و اگر اهل برنامه ریزی با پلنر های آماده و از پیش طراحی شده هستید، می توانید از آن ها استفاده کنید.

بعضی از افراد هم ترجیح می دهند خودشان با توجه به مدل برنامه ریزی و با سلیقه ی  خودشان، دفتر برنامه ریزی که نیاز دارند را طراحی کنند. برای اینکار هم انواعی از دفتر های نقطه ای و شطرنجی در بازار موجودند و می توانید از آن ها برای ساختن دفتر برنامه ریزی طبق سلیقه ی خود که به آن بولت ژورنال هم می گویند استفاده کنید. اگر با برنامه ریزی به روش بولت ژورنال آشنایی ندارید، همین عبارت را در اینترنت سرچ کنید یا کتاب « برنامه ریزی به روش بولت ژورنال » را مطالعه کنید. برای بعضی دیگر از افراد هم نوشتن لیست کارها به صورت خیلی ساده و روزانه در یک کاغذ معمولی ، در یک دفتر خط دار، دفترچه یادداشت، یک کاغذ یادداشت فانتزی و … کفایت می کند و فقط دوست دارند لیست کار های شان را به صورت کامل و به ترتیب در یک صفحه کاغذ بنویسند. این افراد می توانند از هر مدل دفترچه یادداشت، دفتر مشق یا حتی انواع دفتر های شطرنجی، نقاشی و …، حتی یک بسته کاغذ یادداشت یا به عبارت دیگر هر مدل دفتری که کاغذ هایی برای نوشتن داشته باشد و یک خودکار، برای نوشتن لیست برنامه های روزانه شان استفاده کنند.

اما تو دو لیست ها، دفترچه هایی هستند که به صورت اختصاصی صرفا برای این کار تولید می شوند و معمولا از پلنرها و دفاتر برنامه ریزی کوچکتر بوده و تنها مخصوص نوشتن لیست کارهای روزانه می باشند. حتی بعضی از تو دو لیست ها هم مانند کاغذ های یادداشت هستند و صحافی سر چسب دارند و مانند دفترچه یادداشت، جلد و صحافی و … ندارند. در مجموع کاغذ های تو دو لیست چه در حالت کاغذی و چه در حالت دفترچه ای، معمولا به صورت چک لیستی طراحی می شوند تا شما بتوانید به صورت روتین و روزانه لیست کارهای خود را به ترتیب در آن ها یادداشت کرده و به انجام دادن آن ها بپردازید و به محض انجام هر فعالیت آن را خط بزنید. اگر شما برای هر روز به طور منطقی برنامه ریزی کنید و برای انجام همه ی فعالیت های روزانه تان تلاش کنید، در پایانِ روز خواهید دید همه یا بیشتر کارهایی که یادداشت کرده بودید انجام شده و تیک خورده که همین موضوع باعث احساس رضایت و آرامش خاطر شما می شود.

حتی می توانید صفحه تو دو لیست خود را به چند قسمت تقسیم کنید و کارهای تان را به ترتیب اولویت در آن یادداشت کنید؛ مثلا در سه خط اول، سه فعالیت ضروری و اولویت مهم روزتان را یادداشت کنید، در قسمت دوم فعالیت هایی که مهم هستند اما نه به اندازه آن سه شماره اول و در نهایت هم کارهایی که اگر زمان داشتید، ترجیح می دهید در آن روز انجام دهید. بعد از آنکه فعالیت هایتان را به ترتیب اولویت در تو دو لیست خود نوشتید، می توانید آن را روی میز کار یا مطالعه ی خود قرار دهید یا اگر بیرون می روید درون کیف تان گذاشته و با خود به دانشگاه، محل کار و …. ببرید و به محض انجام هر فعالیت آن را تیک بزنید یا آن را با یک هایلایتر علامت گذاری کنید. استفاده از این لیست کارها باعث می شود که شما همه ی فعالیت هایی که باید در طول روز  انجام دهید را به خاطر داشته باشید و به هیچ وجه آنها را فراموش نکنید.

تو دو لیست های فانتزی پیتیکو ، یکی از محصولات بسیار کاربردی و پرطرفدار این گروه تولیدی هستند که در ۱۶ طرح متنوع با تم های دختر، یونیکورن و طرح های کاراکتر های bt21 طراحی و تولید شده اند. ابعاد این تو دو لیست ها ۱۶×۶ سانتی متر است و جمع و جور می باشند، به همین دلیل هم به آن ها میکرو تو دو لیست می گویند. شما می توانید به راحتی این میکرو تو دو لیست ها را درون کیف یا حتی جیب خود بگذارید و با خود به محل کار، دانشگاه و … ببرید. این دفترچه های تو دو لیست ۶۰ برگ هستند (۱۲۰ صفحه دارند) و برای نوشتن برنامه های ۱۲۰ روز یعنی ۴ ماه قابل استفاده می باشند. صحافی آن ها هم سیمی و از نوع فنر دوبل است که به حالت افقی از بالا صحافی شده اند. جلدشان از مقوا گلاسه محکم بوده و طرح ها و رنگ های چاپ شده بر روی جلد از کیفیت چاپ بسیار بالایی برخوردارند و رنگ های بسیار شیک و خاصی دارند. گوشه های کناری جلد و کاغذها هم به حالت منحنی برش خورده تا در اثر استفاده ی مدام و برخور با سطوح مختلف، گوشه های دفترچه تا نشده و آسیب نبیند.

کاغذ های این تو دو لیست های کوچک فانتزی نیز به صورت چک لیستی طراحی شده اند و جلوی هر خط از آن یک مربع کوچک قرار گرفته تا شما بتوانید کارهای روزمره خود را به صورت یک لیست درون این دفترچه ها نوشته و به محض انجام هر فعالیت، مربع جلوی آن را تیک بزنید و با خیال راحت به سراغ فعالیت بعدی خود بروید. یا حتی می توانید با یک ماژیک و هایلایتر، فعالیت انجام شده را هایلایت کنید. همانطور که گفته شد این تو دو لیست ها در ۴ طرح دخترانه، ۴ طرح تکشاخ و ۸ طرح کاراکترهای bt21 تولید شده اند و با همین طرح ها، محصولات دیگری از قبیل دفتر مشق و نقاشی، دفترچه یادداشت، کاغذ یادداشت، ست چهارتایی چوبی و … هم توسط گروه تولیدی پیتیکو تولید شده که می توانید با هم به صورت ست سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید