دفتر کاغذ مشکی

دفتر کاغذ مشکی

دفتر طراحی کاغذ مشکی

دفتر های کاغذ مشکی یا سیاهبرگ که آن ها را تحت عنوان دفتر طراحی هم می شناسیم، دفتر هایی هستند با کاغذ هایی عموما از جنس مقوا و ضخیم به رنگ مشکی. این مدل دفترها در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کردند و کاربرد های متفاوتی دارند. از جمله استفاده برای طراحی و نقاشی، کالیگرافی، درست کردن بولت ژورنال و آلبوم، درست کردن دفتر خاطرات و روز نگار، استفاده به عنوان دفتر برنامه ریزی و غیره. شاید اگر اسم دفتر طراحی به گوش تان بخورد، فکر کنید که شما حتما باید یک هنرمند یا نقاش و طراح ماهر باشید تا بخواهید دست به قلم شوید و در این دفترها چیزی رسم کنید. اما اینطور نیست؛ شما می توانید با انواعی از خودکارها و ماژیک های متالیک و نئونی، روان نویس های سفید و طلایی و نقره ای، رنگ های اکریلیک، پاستل های گچی، گواش، آبرنگ و … هر طرحی که دوست داشتید را در این دفتر ها رسم کنید.

حتی اگر ایده ای برای انتخاب طرح ندارید، با یک سرچ ساده در اینترنت می توانید انواعی از طرح های ساده و زیبا و طرح های ماندالا را پیدا کنید و از آن ها برای رسم طرح خود ایده بگیرید. بعد با یک مداد، طرح اولیه را روی کاغذ های مشکی این دفتر ها رسم کنید و با ماژیک ها و روان نویس های مخصوص سیاهبرگ، یا انواعی از پاستل های گچی یا حتی مداد رنگی هایی که برای سیاهبرگ قابل استفاده و مناسب اند، آن طرح را به سلیقه خود رنگ کنید. ماژیک ها و روان نویس ها و رنگ های مخصوصِ این دفتر های کاغذ مشکی را می توانید از فروشگاه های لوازم هنری و لوازم تحریر تهیه کنید. انجام این فعالیت های هنری تاثیر بسیار زیادی روی آرامش ذهنی، فکری و افزایش قدرت خلاقیت و تمرکز شما دارد و نوعی هنر درمانی محسوب می شود، اگر تا به حال این سبک نقاشی را انجام نداده اید، فقط کافیست یکبار آن را امتحان کنید تا متوجه شوید که در زمان رسم یک طرح و رنگ آمیزی آن، چقدر از دنیای اطراف جدا شده و آرامش ذهنی خاصی پیدا خواهید کرد که همین تمرکز و آرامش و افزایش خلاقیتی که با این کار در شما ایجاد می شود، باعث می شود که برای انجام سایر فعالیت های تحصیلی، شغلی و بقیه ی فعالیت های روزانه تان حس بهتری داشته باشید و با روحیه و تمرکز بیشتری به انجام آن ها بپردازید.

حتی می توانید به جای نقاشی، کالیگرافی انجام دهید و برای این مورد هم با سرچ عبارت کالیگرافی در اینترنت یا شبکه هایی مانند پینترست، طرح ها و نوشته های متنوع را ببینید و ایده بگیرید و بعد جمله و متن مورد علاقه خود را با رنگ های مخصوص در دفتر های کاغذ مشکی بنویسید و رنگ کنید. برای شروع هم از طرح های بسیار ساده استفاده کنید و کم کم نقاشی ها و کالیگرافی های شیک تر و تخصصی تر را انجام دهید. اصلا نیازی نیست که هیچ پیش زمینه ای داشته باشید یا کلاسی شرکت کنید، فقط با یک سرچ ساده در اینترنت، پینترست و یوتیوب و … به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

از این دفتر ها همچنین می توانید به عنوان بولت ژورنال استفاده کنید که بولت ژورنال ها خود انواع مختلفی دارند. بعضی ها از بولت ژورنال به عنوان دفتر برنامه ریزی و برای نوشتن لیست کارها و فعالیت های روزانه خود استفاده می کنند (برای اینکه برنامه ریزی به روش بولت ژورنال را یاد بگیرید همین عبارت را در اینترنت سرچ کنید یا کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال را مطالعه کنید.) برای اینکار هم فقط به چند روان نویس و ماژیک مخصوصِ دفتر کاغذ مشکی نیاز دارید و می توانید با آن ها جدول های برنامه ریزی ماهیانه یا هفتگی خود را در این دفتر ها رسم کرده و برنامه های خود را در آن ها یادداشت کنید و یا حتی بولت ژورنال خود را با انواعی از استیکرها، چسب های واشی، استیک نوت ها، کاغذ یادداشت های کوچک فانتزی و سایر وسایل تزئینی، تزئین کنید. نوع دیگری از بولت ژورنال ها به عنوان دفتر خاطرات یا آلبومی برای ثبت لحظه های مختلف هم درست می شوند که ترکیبی از متن ها و تصاویر مختلف می باشند که در طی لحظات مختلف ثبت کرده اید و دوست دارید که آن ها را آرشیو کنید. می توانید این عکس ها را همراه خاطراتِ لحظه هایی که آن ها برایتان تداعی می کنند، در این دفتر ها ثبت کنید و با سلیقه خود دفترتان را تزئین کنید.

حتی می توانید از این دفتر های کاغذ مشکی صرفا به عنوان آلبوم عکس استفاده کنید و عکس های دلخواه خود را که معمولا در گوشی نگه می دارید، چاپ کرده و با استیکرها و چسب های رنگی زیبا در این دفتر ها بچسبانید و تزئین کنید. در مجموع استفاده از این دفتر ها برای انواع کارهای هنری، نوعی تراپی محسوب می شود و قطعا کمک زیادی به آرامش ذهن و تمرکز شما می کند.

دفتر های کاغذ مشکی سری girl پیتیکو که جزء محصولات کالکشن دختر محسوب می شوند، با طرح هایی مدرن و شیک با سبکی بسیار خاص در ۸ رنگ و طرح جلد متفاوت تولید شده اند و ابعادی معادل ۲۱ در ۱۲ سانتی متر و قطع اروپایی دارند. جلد دفترها سخت بوده و بسیار با کیفیت است و به راحتی آسیب نمی بیند و جنس کاغذ ها نیز از مقوای ۱۱۰ گرم درجه یک می باشد که ضخامت بالایی دارند و با انواع قلم ها و رنگ های مخصوص می توانید روی آنها نقاشی کنید. صحافی این دفتر ها نیز سیمی و از نوع فنر دوبل می باشد و ۴۰ برگ هستند. تمام طرح های دفتر کاغذ مشکی پیتیکو را می توانید از منوی دفترها و زیر منوی دفتر کاغذ مشکی یا با سرچ عنوان دفتر کاغذ مشکی در آیکون سرچ فروشگاه مشاهده کنید و طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید